Splněná přání

Charitativní akce 2. ZŠ a ŠD Plzeň pro dlouhodobě nemocné pacienty FN Plzeň – Bory

Napiš své přání Ježíškovi a pomocí balonku ho pošli až nahoru do nebe… To bylo hlavní motto celé akce. Splnit si svá přání, ale také myslet na druhé a splnit přání někomu jinému. Třeba lidem nemocným tolik, že musí Vánoce trávit v nemocnici.

Školní atrium 2. ZŠ Plzeň se 18.12. v 15 hodin začalo plnit dětmi a jejich rodiči, kteří chtěli tuto myšlenku podpořit. Když bylo první přání napsáno a balonek vzlétl vzhůru, nejeden z nás zamáčkl slzičku. A pak už se obloha nad atriem rozzářila veselými barvami ostatních balonků a dole mezi námi zavládla nepopsatelně krásná atmosféra plná pochopení a soucitu.

Nedílnou součástí akce byly dva stánky naplněné adventními a vánočními dekoracemi, které tentokrát poslouží hned dvakrát. Nejen že ozdobí a provoní naše svátečně vyzdobené domovy, ale peníze za jejich nákup udělají velkou radost někomu dalšímu. Jistě se sluší poděkovat všem dětem a zaměstnancům školy, kteří stánky naplnili vlastnoručně vyrobenými drobnostmi, stejně jako všem, jenž jejich nákupem podpořili tuto krásnou akci, jejíž celkový výtěžek nakonec činil 9066,- Kč.

Vybrané peníze jsme použili na nákup stavebnic LEGO pro dětská oddělení FN Bory a také drobných dárků pro babičky a dědečky, kteří také nemohou trávit Vánoce doma se svou rodinou.

Organizátoři akce i všichni zúčastnění doufají, že vybrané dárky udělají radost.

plakát s pozvánkou ke dni otevřených dveří si můžete prohlédnout zde.