Před dvěma lety vyhlásilo MŠMT společně s Národním pedagogickým centrem a knihovnou J. A. Komenského ověřovací program „Paměťové instituce do škol“. Do tohoto programu jsme byli vybráni jako jedna ze 70 ZŠ v republice. Cílem projektu je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky společenskovědních předmětů. Do projektu je zapojeno 22 vybraných paměťových institucí s 55 edukačními programy. Žákům jsou hrazeny veškeré náklady spojené s návštěvou konkrétní instituce
Druhý školní rok ověřování se chýlí ke konci. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, co znamená „zážitková pedagogika“. Navštívili jsme Terezín, Bečov, Kynžvart, Národní muzeum, Národní technické muzeum a Zemědělské muzeum v Praze, Národní památník na Vítkově, Centrum stavitelského dědictví v Plasích. Čeká nás Památník Lidice a nově otevřené Národní muzeum v Praze.
Všechny edukační programy přinesly žákům nejen nové poznatky, ale i nevšední atmosféru v prostorách paměťových institucí. Programů se zúčastnilo více než 1 800 žáků naší školy. Čeká nás poslední školní rok (2019/2020) ověřování a stále je z čeho vybírat. Na MŠMT proběhlo zhodnocení tohoto projektu, které vyznělo velice pozitivně. Cílem ověřování je zajistit finanční podporu těchto programů pro všechny žáky ZŠ.
text: koordinátor projektu na 2. ZŠ
Mgr. Marta Kočalková
bude uděleno ředitelské volno z důvodu konání voleb do zastupitelství krajů.
Informace najdete v tomto dokumentu.
Informace pro rodiče budoucích prvňáčků si můžete přečíst v tomto článku. Důležité informace ze školní jídelny si můžete prohlédnout v tomto souboru.
najdete podle kódů přiřazených při elektronické registraci v tomto souboru.
Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.
v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.
ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.
Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.