Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Jak se točí peníze

Ve středu 11. 10. 2017 jsme měli projektový den „Jak se točí peníze.‘‘ Naše třída 6. B šla s paní učitelkou do Depa 2015, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak zacházet s penězi. Hala vypadala jako město. Byla tam: banka, obchod, muzeum a bankomaty. S plyšákem jsme si mohli natočit video a mohli jsme si vyrobit bankovku. Každý dostal bankovní kartu, v níž měl původně 10 korunek. Další peníze jsme si museli vydělat.

Plnili jsme různé úkoly nebo odpovídali na různé otázky v automatech např.: „Z čeho se dříve vyráběly peníze?“ nebo „Co je na nich vyobrazeno?‘‘. Vyzkoušeli jsme si rýžování stříbra, když jsem nějaké našel, tak jsem ingot musel vložit do automatu a načetly se mi další peníze na kartu. Když jsem měl na kartě dost peněz, mohl jsem jít nakoupit do obchodu. Vzal jsem si vozík a nakoupil jsem: buřty, maso, tričko, boty a mléko. Šel jsem ke kase. Do přístroje jsem vložil svoji kartu a jednotlivé věci jsem načipoval. Z karty se mi za to odečetly peníze. Ostatní peníze, které jsem na kartě ušetřil, jsem věnoval na charitu. U banky jsem vložil kartu a zadal částku. Tyto peníze budou použity pro postižené děti. Každý si odnesl domů výpis, co všechno nakoupil nebo na jakých atrakcích byl. Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet nakupování a používání platební karty a že jsem mohl pomoct postiženým dětem. Těším se na další podobnou akci. :D

Zdroj: Google obrázky
Autor: Filip Koutecký 6. B

 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Informace pro budoucí prvňáčky

Důležité informace ze školní jídelny si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Seznam přijatých dětí do 1. ročníků

najdete podle kódů přiřazených při elektronické registraci v tomto souboru.

Nabídka školního bufetu

Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.

Důležité kontakty

v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma!

ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Rychlé kontakty

design by SITMP