Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Zoologická zahrada

Dne 11. 4. 2016 se 6. třídy při mediální výchově vydaly na výlet do zoologické zahrady v Plzni. Zoologická zahrada má za účel pomáhat zvířatům, kterým hrozí vyhynutí jako například tygr ussurijský nebo levhart sněžný a umožnit lidem vidět zvířata, která by ve volné přírodě nepotkali.

Provázela nás milá průvodkyně, která nám vyprávěla zajímavosti. Byli jsme na programu šelmy. Nejprve nás průvodkyně poučila o správném chování mezi zvířaty, také se nás vyptávala, co víme o šelmách a poté jsme se vydali na prohlídku. Zaujaly mě spíše větší šelmy jako lvi berberští. Pracovníci zdejším lvům úmyslně schovávají po výběhu maso, aby byli schopni přežít ve volné přírodě. Naskytl se nám tady pohled na lva velmi zblízka, když nerušeně spal těsně u skla.

Chtěli jsme zahlédnout vlky berberské, bohužel jsme je neviděli, protože se schovávali. Průvodkyně nám ukázala pouze jejich pravou kožešinu, kterou nám dala i na pohlazení. Jako poslední šelmu nám průvodkyně představila medvědy hnědé- Honzu, Elišku, Mikyho a Pištu. Pišta je nejstarším medvědem po Čechách i Slovensku. Musím říct, že to na něm bylo docela poznat, celou prohlídku prospal. Honzu a Elišku dobře znám z Večerníčku a tak mě překvapilo, jak vyrostli- Honzík je totiž ze všech zdejších medvědů největší.

Vypracovala: Tereza Baranová, 6.B


Dne 11. 4. 2016 navštívila mediální výchova zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Byli jsme tam na exkurzi o šelmách. Když jsme přišli, už na nás čekala paní průvodkyně.

Nejdříve jsme byli u lvů berberských. Lvice byly venku, ale lev odpočíval uvnitř v pavilonu. Potom jsme šli o kolo vlka hřivnatého, který nebyl venku, ale mohli jsme si sáhnout na jeho srst, kterou nám přinesla paní průvodkyně. Když jsme se byli podívat na tygry ussurijské, paní průvodkyně nám říkala a ukazovala fotky, jak vypadá lev zkřížený s tygrem. Samec lva křížený se samicí tygra se nazývá ligr, ale samec tygra křížený se samicí lva se nazývá tigon.

Dále jsme se byli podívat na levharta sněžného, též zvaného irbise, který šplhal na skálu. Když jsme trošku popošli, viděli pandu červenou, která ležela na stromě. Dále jsme viděli mangusty a promyky červené. Nakonec jsme viděli medvědy hnědé: Mickeyho, Elišku, Honzu a nejstaršího Pištu. Pišta je nejstarší medvěd v České republice (35let). Na závěr jsme dostali pracovní listy, které jsme donesli vyplněné na mediální výchovu. Moc se mi tam líbilo a dozvěděla jsem se hodně zajímavostí o různých šelmách.

Vypracovala: Nikola Melicharová, 6.A

 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Informace pro budoucí prvňáčky

Důležité informace ze školní jídelny si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Seznam přijatých dětí do 1. ročníků

najdete podle kódů přiřazených při elektronické registraci v tomto souboru.

Nabídka školního bufetu

Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.

Důležité kontakty

v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma!

ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Rychlé kontakty

design by SITMP