Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Velikonoční putování za pokladem

 

V jedné pohádkové podkrkonošské vesničce vrcholí přípravy na Velikonoce. Chceme vědět, jak to vlastně tenkrát bylo a tak se přidáváme…. 

Poslední předvelikonoční týden, zvaný Pašijový, má své typické zvyky a tradice. Pouze ten, kdo je všechny dodrží, může se na Velký pátek vydat do hor pro poklad. Na naší cestě nás doprovodí všechny postavy z Krkonošských pohádek. Společně s nimi si vyzkoušíme, co kdysi obnášely přípravy na Velikonoce. A věřte, nebylo to zdaleka jen pletení pomlázek a zdobení vajíček.

O Květné neděli máme utrhnout a sníst svěcené kočičky – to abychom byli po celý rok zdraví. A kdo jiný by na takovou práci mohl dohlížet, než „ hajnej “, který zná v lese každý strom i keř a dobře ví, co z nich jíst a co radši ne… 

Modré pondělí je dnem odpočinku, nemá se pracovat. A tak si nejeden z rodičů udělá čas a zahraje si s dětmi kuličky, zajezdí na dřevěném koníkovi nebo povozí panenku v kočárku. 

Pro Šedivé úterý je typické uklízení chalup a stavení. Pod přísným Trautenberkovým dohledem i my popadneme březové koště a zametáme, až se od koštěte práší.

Na Škaredou středu pomáháme Kubovi vymetat komíny a Zelený čtvrtek využíváme k setí osení, které si ve vlastnoručně ozdobeném květníčku odneseme domů.

Nastává Velký pátek. Zlatý poklad čeká ve skále, která se po vyslovení kouzelného zaříkávadla skutečně otevírá a sám Krakonoš dohlíží na to, aby si každý vzal jen tolik, kolik skutečně potřebuje. Odnášíme si zlatou minci na památku, ale hlavně – zážitky.

 
 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Informace pro budoucí prvňáčky

Důležité informace ze školní jídelny si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Seznam přijatých dětí do 1. ročníků

najdete podle kódů přiřazených při elektronické registraci v tomto souboru.

Nabídka školního bufetu

Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.

Důležité kontakty

v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma!

ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Rychlé kontakty

design by SITMP