Vánoční čtenářské dílny

Vánoční tematikou jsme se zabývali i při čtenářské dílně 6. a 7. ročníku. Žáci čtou každý svoji knížku, ale úkol v závěru hodiny byl pro všechny stejný. Měli vymyslet pro některou z postav své knížky vánoční dárek, a to konkrétní nebo abstraktní, který by mu udělal radost nebo by mu nějak prospěl. Následující zdůvodnění, proč zrovna takový dárek, se žákům většinou zdařilo.

Např.:

Hlavní postavě Gregovi bych dala trochu štěstí, a to proto, že má docela smůlu Má dost často problémy, za které někdy nemůže. Jeho bratr na něj všechno svádí a dvakrát ho málem vyloučili ze školy. A tak štěstí potřebuje.

Kotěti Billymu bych dal rybu, protože je to jeho oblíbené jídlo, klubíčko, protože si rád hraje a pelíšek, protože má nejraději spánek.

Alfé se narodila štěňata. Dala bych jí štěstí a radost, aby byla ze štěňat pořád šťastná. A taky aby měla štěstí ve vedení smečky. Přidala bych maso, protože psí mámy potřebují živiny.

Dárek k Vánocům bych dal (kdybych mohl) tenistovi ze Švýcarska, Rogeru Federerovi. Dal bych mu zdraví, s tím má teď velký problém, konkrétně s meniskusem a vazy na pravém koleni. Z toho vyplývá, že se v momentální době nemůže vrátit zpět na kurt, což všechny fanoušky mrzí.

Výsledky losování

po zápisech do 1. tříd najdete v tomto souboru. Další důležité informace najdete v tomto článku.

Třídní aktivy a konzultace

proběhnou 23. 4. od 16:00 pro 1. stupeň a od 16:30 pro 2. stupeň.

Výsledky dotazníkového šetření

si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Zápisy pro školní rok 2024/2025

Zápisy proběhnou 6. 4. 2024 od 9:00 - 15:00. Zápisům bude předcházet elektronická registrace. Informace k registraci a zápisu najdete zde.

Nabídka školního bufetu

Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 35,- Kč
11-14 let   oběd za 37,- Kč
15-18 let   oběd za 40,- Kč
cizí stráv.  oběd za 80,- Kč

Záloha stravného, kterou si strhnu inkasem z účtu v září 2022, se zvyšuje na 900,- Kč.

Důležité kontakty

v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma!

ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.