Zážitková pedagogika na 2.ZŠ

Před dvěma lety vyhlásilo MŠMT společně s Národním pedagogickým centrem a knihovnou J. A. Komenského ověřovací program „Paměťové instituce do škol“. Do tohoto programu jsme byli vybráni jako jedna ze 70 ZŠ v republice. Cílem projektu je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky společenskovědních předmětů. Do projektu je zapojeno 22 vybraných paměťových institucí s 55 edukačními programy. Žákům jsou hrazeny veškeré náklady spojené s návštěvou konkrétní instituce

Druhý školní rok ověřování se chýlí ke konci. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, co znamená „zážitková pedagogika“. Navštívili jsme Terezín, Bečov, Kynžvart, Národní muzeum, Národní technické muzeum a Zemědělské muzeum v Praze, Národní památník na Vítkově, Centrum stavitelského dědictví v Plasích. Čeká nás Památník Lidice a nově otevřené Národní muzeum v Praze.

Všechny edukační programy přinesly žákům nejen nové poznatky, ale i nevšední atmosféru v prostorách paměťových institucí. Programů se zúčastnilo více než 1 800 žáků naší školy. Čeká nás poslední školní rok (2019/2020) ověřování a stále je z čeho vybírat. Na MŠMT proběhlo zhodnocení tohoto projektu, které vyznělo velice pozitivně. Cílem ověřování je zajistit finanční podporu těchto programů pro všechny žáky ZŠ.

text: koordinátor projektu na 2. ZŠ
Mgr. Marta Kočalková

Tenisový turnaj

Naše škola pořádá tenisový turnaj. Všechny informace naleznete v tomto letáku.

Přihlašování žáků do ŠD na šk. rok 2019/2020
Odkaz

ODVOLÁNÍ KROUŽKŮ PRO NEMOC

Z důvodu nemoci paní vychovatelky Heleny Kaňokové budou do odvolání zrušeny kroužky JÓGA a FLÉTNA.
Děkujeme za pochopení.

Sportovní kempy 2019

Bližší informace v tomto letáku.