Pedagogické muzeum

5. a 7.12. vyjely 5. třídy v rámci programu „Paměťové instituce do škol“ do Prahy do pedagogického muzea, kde pro ně byl připraven program Škola za Marie Terezie. Program byl rozdělen do dvou částí. V první se děti dozvěděly, jak vypadala škola asi před 300 lety. Na dobových obrázcích si prohlédly, jaké byly třídy, jak chodily děti oblékané, jaké měly školní pomůcky apod. Seznámily se se starým tipem písma zvaným „kurent“ a zkoušely ho číst i psát. Na závěr obdržely dobové vysvědčení.

V druhé části procházely expozici o historii školství a plnily úkoly v pracovních listech.

Celý program byl velice poutavý a poučný, v muzeu se nám líbilo a těšíme se na další výlet.

Zápisy

Základní informace o zápisu na školní rok 2019/2020 se dozvíte z našeho plakátu.
Podrobnější informace naleznete v tomto článku.

Ředitelské volno

ve dnech 2. a 3. května 2019 a ve dnech 6. a 7. května 2019 se uděluje ředitelské volno. Více informací se dozvíte v tomto souboru.