Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Trampský potlach

Co je to camradlo  aneb Dětský den v ŠD

Slova jako camradlo nebo potlach už dnešní městské děti téměř neznají. A tak byl letošní Dětský den ve školní družině na 2.ZŠ v Plzni pro děti nejen zábavný, ale také poučný.

Malý odpolední potlach, který vychovatelky připravily pro děti k jejich svátku, se skládal ze dvou částí. V první části byla na hřišti školy připravena  zašifrovaná zpráva psaná morseovkou, jejíž jednotlivá písmena bylo třeba najít, poskládat a rozluštit. Nutno říci, že ani morseovka není již pro děti věcí zcela samozřejmou, proto se už týden předem s touto abecedou seznamovaly. A pro toho, kdo si přece jen nevěděl rady, byly připravené paní vychovatelky nebo kamarádi s nápovědou.


Rozšifrovaná zpráva obsahovala pozvání na potlach do atria školy. Udivené pohledy dětí napovídaly, že slavnostní hranici, která zde byla připravena, vidí většina z nich poprvé. Než ale paní vychovatelky zapálily oheň, bylo potřeba vztyčit školní vlajku. Nechyběla samozřejmě ani trampská hymna Vlajka vzhůru letí, která ještě umocnila nezvyklou a slavnostní atmosféru. Děti pak poslaly symbolické pozdravy všem svým kamarádům do celého světa a u ohně si zazpívaly všem známé písničky jako Vadí nevadí, Trpasličí svatba, Kozel a další. Na památku si každý odnášel domů zmíněné camradlo. Proto všechny děti ze ŠD 2.ZŠ už ví, že je to ozdobený kousek dřeva, který připomíná místo a den potlachu. Fotogalerie zde

 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

JÍDELNA - DŮLEŽITÉ !

O změnách cen stravného se dozvíte v tomto souboru.
O přihlášení budoucích prvňáčků ke školním obědům si přečtěte v tomto souboru.

UP/OZORNĚNÍ

Dne 7. 7. 2019 (neděle) bude sportovní areál z provozních důvodů uzavřen.

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu konání sportovních příměstských táborů bude sportovní areál a tělocvična v období od 29. 7. do 2. 8. od 5. 8. do 9. 8. 2019 otevřena pro veřejnost až od 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Přihlašování žáků do ŠD na šk. rok 2019/2020
Odkaz 

Sportovní kempy 2019

Bližší informace v tomto letáku.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Sběr starých brýlí, informace zde.

 

Rychlé kontakty

design by SITMP