Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

masopust 2014

Odpoledne plné písniček, smíchu, tance a barev prožily děti ze školní družiny 2. ZŠ v Plzni.  Stejně jako v předchozích letech, navázaly vychovatelky i letos na staročeské tradice a přichystaly pro ně další ročník tradičního masopustního průvodu.  „Přípravy na tuto akci trvají už od ledna“, říkají organizátorky. „Obtížné je především vyhledat říkadla, která, vzhledem k povaze masopustu, mají být hravá a rozpustilá. Dětem by se měla snadno učit, dobře pamatovat a hlavně líbit. S lidovými písničkami už to naštěstí tak těžké není, máme jich v zásobě dostatek. Každé z dětí si domů odnáší masopustní sborníček s vybranými texty, ve kterém nechybí ani omalovánka a povídání o tom, proč a jak se masopust slaví.“

Masopustní průvod, který tentokrát připadl na 11. března,  je vyvrcholením společné práce dětí, vychovatelek i rodičů. Právě ti si totiž vždy dávají velkou práci s přípravou masek pro své děti. Také díky nim byl letošní průvod pestrý, barevný a rozpustilý.  Rozdováděné maškary potěšily přihlížející hezkými písničkami, říkadly a skvělými masopustními koblihami, které jim pro tuto příležitost napekly kuchařky ze školní jídelny. Průvod byl zakončen v pestrobarevně vyzdobeném  atriu školy, kde byla podle starého obyčeje uložena basa ke spánku. Aby se jí dobře usínalo, zahrály jí děti z kroužku Flétniček ŠD.  Pak již nic nebránilo zahájení tanečního veselí. 

Fotogalerie zde

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

JÍDELNA - DŮLEŽITÉ !

O změnách cen stravného se dozvíte v tomto souboru.
O přihlášení budoucích prvňáčků ke školním obědům si přečtěte v tomto souboru.

UP/OZORNĚNÍ

Dne 7. 7. 2019 (neděle) bude sportovní areál z provozních důvodů uzavřen.

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu konání sportovních příměstských táborů bude sportovní areál a tělocvična v období od 29. 7. do 2. 8. od 5. 8. do 9. 8. 2019 otevřena pro veřejnost až od 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Přihlašování žáků do ŠD na šk. rok 2019/2020
Odkaz 

Sportovní kempy 2019

Bližší informace v tomto letáku.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Sběr starých brýlí, informace zde.

 

Rychlé kontakty

design by SITMP